RPG Elden Ring konečně ukazuje gameplay, nabídne i kooperaci

RPG Elden Ring konečně ukazuje gameplay, nabídne i kooperaci

12 června, 2021 0 Od Martin Havel

Jedna z nejočekávanějších her blízké doby konečně představuje gameplay, datum vydání a další detaily.

Majestátně děsivý svět hry Elden Ring vytvořený šílenými mozky Miyazakiho a George R.R. Martina konečně odkýrvá svá zákoutí. Hra představila první ukázku hratelnosti a nepochybně se mají na co těšit především milovníci soulsovek. Tedy toho, co From Software prostě a jednoduše umí nejlépe v branži. Kromě gameplay traileru nám naservírovali tvůrci také tiskovou zprávu Bandai Namco, která prozrazuje další detaily.

Prvním a naprosto klíčovým detailem pro každého nedočkavého fanouška je, že Elden Ring vyjde na začátku příštího roku. Konkrétně 21. ledna 2022 na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i PC. Hra bude mít k dispozici i next-gen upgrade, který si budou majitelé konzolí nové generace vychutnat bez jakýchkoliv příplatků.

Co se týče hratelnosti samotné, Bandai Namco slibuje, že hra nabídne kombinaci stealthu a akčních soubojů, které se budou vzájemně prolínat a hráči si budou moci volit, který přístup zvolí. Bude tak především na vás, jak moc se vám plížením za zády nepřátel podaří získat taktickou výhodu. „Vyberte si sami, zda poběžíte do ostrých soubojů proti svým nepřátelům, nebo si vybudujete výhodu díky systému stealthu. Je jenom na hráči, jak se rozhodne vypořádat s řadou výzev, které hra nabízí,“ sděluje v tiskovce Bandai Namco.

„V obrovském světě s živým počasím a měnícím se časem dne se budete moci naprosto ponořit do herního zážitku. Můžete cestovat pěšky, nebo na koni. Sami nebo s přáteli skrze travnaté planiny, nepříjemné bažiny i bujné lesní porosty,“  pokračuje zpráva. Můžeme se tak těšit nejen na kooperaci, ale také pořádnou porci imerzivních prvků. Ty ze hry mají udělat naprosto pohlcující záležitost.

„U Elden Ring jsme použili veškeré znalosti světů temného fantasy a RPG, abychom vytvořili přímou evoluci žánru Dark Souls her. Vytvořili jsme obrovský a bohatý svět, jehož historie je založená na legendách psaných přímo pro hru Georgem R. R. Martinem. Svět je tak plný tajemství, která čekají až je odhalíte,“ popisuje tisková zpráva svět očekávané herní pecky.

Trailer vypadá fantasticky a stejně tak i design nepřátel. Můžeme tak pouze doufat, že se From Software podaří již tradičně dotáhnout svoji práci k dokonalosti a vydat další skvostnou hru od mistrů svého žánru.

Martin Havel

Obrázky: bandainamcoent.eu