Search
Close this search box.

Propouštění v herním průmyslu pokračuje, další na řadě je Twitch

Přestože minulý rok přinesl úspěšné herní tituly, pro tvůrce her to byl jeden z nejhorších let. Propouštění, která začala už v loňském roce, nyní postihují i populární streamovací platformu Twitch, patřící Amazonu.

Twitch propouští zaměstnance

Loňský rok byl plodným obdobím pro vydávání her, ale zároveň se ukázal jako jeden z nejhorších let pro ty, kteří stojí za jejich vývojem. Více než 10 000 pracovníků bylo propuštěno různými společnostmi, včetně Microsoftu, Epic Games, BioWare, Bungie, Naughty Dog a mnoha dalších. Bohužel se zdá, že tento smutný trend pokračuje i do nového roku. Bloomberg nedávno oznámil, že Twitch, streamovací společnost vlastněná Amazonem, se chystá propustit 500 zaměstnanců.

Důvodem je údajně vysoká nákladnost provozu Twitchu, který se potýká s finančními obtížemi při podporování miliard hodin živě vysílaného obsahu.

Jen v loňském roce opustili Twitch čtyři klíčoví vedoucí pracovníci: hlavní obchodní ředitel, hlavní obsahový ředitel, hlavní zákaznický ředitel a hlavní produktový ředitel. Kromě toho Twitch v prosinci oznámil ukončení svých služeb v Jižní Koreji.

Obrázek: unsplash.com