Microsoft vyhrál spor ohledně koupi Activision Blizzard

Microsoft vyhrál spor ohledně koupi Activision Blizzard

15 července, 2023 0 Od Michal Fortyn

Vleklý spor, který se táhnul po několik měsíců, se nyní blíží ke svému konci. Microsoft triumfoval u soudu ve svém boji o koupi společnosti Activision Blizzard.

Microsoft a akvizice Activision Blizzard

Ačkoliv se Microsoft vypořádal s výzvou, kterou představovala federální obchodní komise, stále musí řešit potenciální konflikt s antimonopolním úřadem. Nicméně faktem je, že Activision je o krok blíže k tomu, že bude součástí Microsoftu. Uživatelé PlayStation, kteří jsou fanoušky série Call of Duty, by se však neměli obávat o svou oblíbenou značku.

,,Akvizice Activision společností Microsoft byla popsána jako největší v dějinách technologie. Vzhledem k tomu si zasloužila dohled. Ten se vyplatil: Microsoft se písemně, veřejně a na soudě zavázal udržovat Call of Duty na PlayStation na stejné úrovni jako na Xbox po dobu 10 let. Dokonce dohodl spolupráci s Nintendem, aby přinesl Call of Duty také na Switch. A uzavřel několik dohod, aby poprvé přinesl obsah Activision do několika cloudových herních služeb.

Soudní pravomoc je v tomto případě omezená. Má rozhodnout, zda by se fúze měla přes tyto současné okolnosti zastavit – možná dokonce ukončit – až do vyřešení správního řízení FTC (Federal Trade Commission). Z uvedených důvodů auditoři zjistili, že FTC neprokázala pravděpodobnost, že by v tomto konkrétním sloučení v tomto specifickém odvětví mohla zvítězit ve svém tvrzení, že by mohla výrazně snížit hospodářskou soutěž. Naopak, rekordní důkazy poukazují na větší přístup spotřebitelů ke Call of Duty a dalšímu obsahu Activisionu. Návrh na předběžné opatření byl tedy zamítnut.

Microsoft bude mít závazek podporovat sérii Call of Duty na všech platformách po dobu 10 let. Stále však zůstává otázkou, zda společnost plánuje využít Activision k vytvoření nových exkluzivních značek, které by byly určeny pouze pro Xbox a PC. O tom se možná dozvíme v průběhu příštího roku, kdy bude pravděpodobně Activision oficiálně pod Microsoftem.

Příspěvek z superparmeni.eu

Obrázek: unsplash.com