Kočičí sci-fi Stray se představuje v herní ukázce

Kočičí sci-fi Stray se představuje v herní ukázce

3 srpna, 2021 0 Od Martin Havel

Annapurna Interactive konečně předvedli, jak bude vypadat chystané kočičí dobrodružství Stray.

Neotřelá hra Stray s kočkou v hlavní roli se poprvé představila na PS5 Showcase minulý rok v srpnu, ale nebylo příliš jasné, co od ní vlastně očekávat. Teď ovšem dostáváme od Annapurna Interactive první ochutnávku toho, jak bude vypadat samotná hratelnost. Už tak víme, že půjde o adventuru z pohledu třetí osoby, který si hledá cestu z kyberpunkového města.

Hlavní složkou hry zřejmě bude hopsání po nejrůznějších platformách, tak jako je to v životě koček asi poměrně běžné. V interakci se světem vám potom bude pomáhat dron, který napomůže především při manipulaci s nejrůznějšími předměty. Ve hře nebude chybět ani trocha bojování, které v ukázce můžeme vidět při setkání s kraby připomínajícími tvory. Důležitou složkou hry budou samozřejmě také puzzly a nutnost poctivě se zamýšlet nad tím, jak najít cestičku dále.

Stray vychází na PC, PS4 a PS5 v zatím neznámém termínu. Původně jsme se hry měli dočkat už letos v říjnu, ale vývojáři toto datum nestíhali dodržet a museli tak odsunou vydání až na začátek příštího roku.

Martin Havel

Obrázek: nerdist.com