Search
Close this search box.

Jaké hry byly představeny na Nintendo Direct?

nintendo

Nintendo je doposud nejstarší vydavatel a výrobce konzolí na světě. Má na svědomí legendární postavu Maria a každý rok nám přináší nové tituly z Asijské kultury. A jako každý rok na své konferenci Nintendo Direct nám představil dosti zajímavé tituly.

Co předvedl Nintendo Direct (1. část)

Stejně jako Playstation se svým State of Play, tak i Nintendo si 13. září udělalo svojí předváděcí akci pro své tituly. A že se bylo sakra na co se dívat. Skoro 50 oznámených titulů a aktualizací za 25 minut je celkem slušná nadílka. My se ale v dnešním článku podíváme na ty nejdůležitější a nejvíce zajímavé.

Fire Emblem

Jako první odstartovalo prezentaci strategie s RPG prvky Fire Emblem Engage. Příběh nám vypráví o rytíři Alearovi, který se probudí po 1000 letém spánku, kdy jeho rod vymřel. A nečeká ho docela snadný úkol. Musí zničit prastaré zlo, které v minulosti tyranizovalo celý Elyoský kontinent. Hra vypadá po grafické stránce úžasně a už soubojový systém kombinuje taktické myšlení s RPG mechanikami.

Houbová pohroma

Po pár menších oznámeních se nám o slovo přihlásila naše oblíbená mořská houba. SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake bude bláznivá „skákačka“, kde se SpongeBobem a jeho přáteli, navštívíme různé světy a vesmíry. No uvidíme, kam nás tahle mořská houba zase zavede.

Poklidný život farmáře

STORY OF SEASONS: A Wonderful Life je dosti zvláštní hra, která v nás vyvolala příjemný pocit klidu a míru. Vžijete se do role nového farmáře, který se přistěhuje do malé vesnice, aby si žil svůj poklidný farmářský život. Starejte se o farmu, najděte si ženu, zploďte potomka a koukejte, jak vám roste před očima. Velmi nádherná a uklidňující Life simulator, u kterého budete jen relaxovat.

Octopath Traveler 2

Po úspěchu prvního dílu na sebe pokračování nenechalo čekat. Octopath Traveler 2 je pixelartové JRPG s velmi úžasným příběhem. Prožijete příběh 8 různých postav, jenž mají různé schopnosti, ideje, cíle a také minulosti a je čistě na vás, jak jejich cesta skončí. Jako předchozím díle se souboje odehrávají na tah a pomocí různých zbraní a útoků, musíte zjistit soupeřovu slabinu. Moc se těšíme, jaké příběhy budeme prožívat s našimi hrdiny.

Mír mezi dvěma světy

Mezi další zajímavé tituly by se dal zařadit Rune Factory 3 Special. Jedná se o RPG Life simulátor, kde se v roli mladíka Micaha snažíte nastolit mír mezi lidmi a monstry. Hra kombinuje 3D grafiku s 2D prvky a jsem zvědavý, jaká dobrodružství na Micaha čekají na cestě k míru mezi dvěma světy.

Atelier Ryza 3

Další JRPG (protože jich máme málo) Atelier Ryza 3: Alchemits of the End and Secret key nás velmi zaujalo svým soubojovým systémem. Velkou roli zde hrají speciální magické klíče, které vám dávají různé typy magie. Zatím toho víme celkem málo, ale jsem zvědavý, kampak se záhada těchto klíčů posune dál. Hra je kompletně ve 3D a příběh se bude točit kolem party 4 hrdinů.

Pikmini

Velká část prezentace byla věnována malým roztomiloučkým květinovým potvůrkám zvaných Pikmin. První věcí bylo oznámení mobilní hry. Než začnete vytahovat kudly s kapes, můžeme vám říct, že tahle hra vypadá opravdu nádherně. Jedná o hru stylu Pokemon Go, kde místo pokémonů sbíráte tyto roztomilé potvůrky, krmíte je a oni za vám vesele pochodují. Hra spíše cílí na to, aby jste si udělali krátkou procházku a tu a tam posbíraly pár těchto malých potvůrek.

Druhým oznámením z tohoto světa byl plnohodnotný 4 díl. Bohužel toho více nevíme, ale jsme moc zvědaví, kam nás Pikmini zavedou příště.

Sexy čarodějka opět útočí

Ano sice máme rádi roztomilé věci, ale také máme rádi pořádnou akci. Tu by mohla doručit nebezpečně svůdná čarodějka Bayonetta, které se nám vrací ve 3 pokračování této heck and slash mlátičky. Ve hře se nachází námi známé postavy z předchozích dílů, ale ukáže se nám i pár nových. Soubojový systém je pořád stejný jako v předešlých dílech, ale měli bychom se dočkat nových komb a soubojových animací. Tak uvidíme, co má tahle nebezpečná kráska v rukávech.

 

Final Fantasy

Crisis Core- Final Fantasy 7- Reunion bylo asi největším překvapení této konference. Příběhový prequel pro remakovaný 7 díl, této legendární série, nám více přiblíží příběh Clouda a jednotky CRISIS CORE, ve které kdysi složil. Hrá tu budeme za Zack Faira, mladého bojovníka, který právě do této jednotky nastoupil. Bude se zase jednat o akční JRPG jako právě remake 7 dílu. Konečně zjistíme, proč se Cloud stal nájemným žoldákem.

Zlatý hřeb večera

Nintendo Direct nám nemohla zakončit nikdo jiná než samotná Zelda. Sequel velmi úspěšného The Legend of Zelda: Breath of the Wild, který teď nese přízvisko Tears of the Kingdom. V ukázce jsme mohli zachytit velikost světa a grafický vizuál, který se o předchozího dílu, výrazně posunul. Důležité je i zmínit, že se Link bude pohybovat i nad samotnými oblaky na létajících ostrovech, které vypadají naprosto nádherně. Hru si budeme moci zahrát už v květnu příštího roku.

Obrázek: canva.com

Příspěvek z superparmeni.eu