Horizon Forbidden West se předvádí v ukázce z PS4 a hlásí hotovo

Horizon Forbidden West se předvádí v ukázce z PS4 a hlásí hotovo

31 ledna, 2022 0 Od Martin Havel

Horizon Forbidden West je připravený na vydání. Hra navíc ukazuje krásné záběry z PS4 verze a dokazuje, že ani stará generace ještě není zcela za zenitem.

Horizon Forbidden West hlásí hotovo. Hra dostala status Gold a je připravená k vydání. Kromě této potěšující zprávy, která potvrzuje, že hru dostaneme opravdu ve slibovaném termínu 18. úonra, se vývojáři rozhodli podělit také o ukázku hratelnosti a to nejen v té nejnašlapanější verzi pro PS5, ale také ve verzi pro starou generaci, kterou ukazují na železu Playstationu 4 Pro. Hra rozhodně i přes omezení hardwaru vypadá velmi solidně a je důkazem toho, že majitelé PS4, kteří ještě nemají svoji konzoli nové generace nemusejí nijak strádat. Zatím však není jasné, o které výhody ve hře majitelé PS4 přijdou v porovnání s hráči na PS5. Tedy kromě zjevné absence haptické odezvy a adaptivních triggerů.

Horizon Forbidden West naváže na příběh úspěšného zahájení série z roku 2017, kdy Horizon Zero Dawn překvapil svět a zařadil se mezi nejpodařenější akční RPG svojí generace. Hra se později dočkala také portu pro PC a na něm se svého času stala nejúspěšnějším PC startem Sony exkluzivity vůbec. To platilo až do nedávna, kdy se podařilo Horizon z trůnu sesadit samotnému bohu války. God of War totiž rekordní zahájení prodeje dokázalo překonat. Horizon v únoru čeká poměrně silná konkurence a bude zajímavé sledovat, jak si v ní povede.

Obrázek: Gamespot.com