Herní společnost Electronic Arts propustí 6 % zaměstnanců

Herní společnost Electronic Arts propustí 6 % zaměstnanců

31 března, 2023 3 Od Michal Fortyn

Vývojářská společnost Electronic Arts, zkráceně EA, oznámila propouštění 6 % svých zaměstnanců. Tento krok je součástí plánu na restrukturalizaci společnosti a přizpůsobení se novým trendům v herním průmyslu.

EA propouští zaměstnance

Vývojářská společnost Electronic Arts před nedávno oznámila restrukturalizaci svého byznysu, která zahrnuje propuštění 6 % svých zaměstnanců po celém světě. Ve svém blogovém příspěvku herní společnost uvádí, že tento krok je nutný, aby se společnost dokázala lépe přizpůsobit novým výzvám v herním průmyslu, který se stále více soustřeďuje na digitální distribuci a služby.

oficiálním blogovém příspěvku se uvádí:

S tím, jak se více zaměřujeme na celé naše portfolio, odkláníme se od projektů, které nepřispívají k naší strategii, přezkoumáváme naši realitní stopu a restrukturalizujeme některé z našich týmů.

Herní gigant dále uvedl, že se snaží propustit zaměstnance co nejohleduplněji a poskytnout jim podporu a pomoc při hledání nového zaměstnání. Společnost v příspěvku také připomenula některé své nejpopulárnější značky, mezi které patří například FIFA, Apex Legends a The Sims.

EA není první herní společností, která se rozhodla propouštět kvůli restrukturalizaci. V minulosti takový krok učinili například Ubisoft a Activision Blizzard. I přes toto propouštění si však EA stále udržuje pozici jedné z největších a nejúspěšnějších herních společností na světě.

Obrázek: ea.com

Příspěvek z superparmeni.eu