E3 se nesla ve znamení Microsoftu, největší zklamání přinesl Capcom

E3 se nesla ve znamení Microsoftu, největší zklamání přinesl Capcom

23 června, 2021 2 Od Martin Havel

Letošní ročník veletrhu E3 se netradičně uskutečnil pouze digitální formou a změnil tak výrazně svoji podobu. Ani letos se nezapojila společnost Sony, která patřila pravidelně k nejzajímavějším konferencím, a tak zůstalo pole působnosti otevřené pro ostatní. Nejlépe se příležitosti chopil Microsoft, který ve spojení s Bethesdou předvedl řadu velkých titulů a způsobil jednoznačně největší poprask. Špatně si nevedl ani Ubisoft. Naopak největší zklamání má na svědomí Capcom.

Microsoft + Bethesda

Microsoft využil skvěle hned několika okolností k tomu, aby se naprosto zmocnil letošní E3 a předvedl jednoznačně nejlepší konferenci tohoto ročníku. Představil množství her, které budou exkluzivní pro PC a Xbox a přihodil i několik third party titulů, jichž se dočkají i majitelé konkurenčních platforem. Největšími lákadly byly hry jako Forza Horizon 5, která získala ocenění za nejočekávanější hru E3. Nechybělo ani nové Halo: Infinite a veleočekávaný první trailer na Starfield, který při vydání bude pouze na Xboxu a PC. Tím ale plejáda blyštivých trailerů a ukázek zdaleka nekončila. Představil se také apokalyptický S.T.A.L.K.E.R. 2 a z podobného soudku se ukázal také “ruský Bioshock” Atomic Heart. Milovnící souls her si potom nejvíce smlsnuli na ukázce Elden Ring, která konečně ukázala, co vzniká ze spolupráce George R.R. Martina a studia From Software.

To ale stále zdaleka není všechno, co Microsoft na své konferenci předvedl. Připomněl se také Microsoft Flight Simulator pro Xbox Series X/S i nový díl střílečky Battlefield 2042, který se zaměří čistě na multiplayer. Nechyběl ani trailer na Age of Empires IV a představení zcela nových značek, jako je upírská střílečka Redfall a pašerácká akce Contraband. To už by samo o sobě stačilo na pozici jasně nejlepší konference celé E3, ale ani zde se Microsoft nezastavil, a ještě přitlačil plyn na podlahu.

Představilo se také A Plague Tale: Requiem, které naváže na úspěšnou příběhovou adventuru A Plague Tale: Innocence. Své pokračování ohlásilo i vtipně pojaté RPG The Outer Worlds 2 či úspěšná vyvražďovačka Back 4 Blood (navazuje na Left 4 Dead). Opomenout nesmíme také Diablo II: Resurrected, které odhalilo datum vydání 23. září.

Square Enix

Konference Square Enix byla o něco méně výrazná. Přinesla ale jedno obrovské překvapení, kterým se stali Marvel’s Guardians of the Galaxy. Ano, Strážci Galaxie dostávají vlastní hru a jestli se vám zježily vlasy na hlavě poté, co jste viděli, jak se příliš nevydařili Avengers, můžete se zase trošku uklidnit. Ukázaly se totiž rovnou i první herní záběry a ty vypadají velmi nadějně. Po dlouhé době se předvedla také hack’n’slash akce Babylon’s Fall.

Velký ale ne úplně pozitivní rozruch na internetu spustil také trailer na Stranger of Paradise Final Fantasy Origin. Hra, která se ve svém traileru o chaosu zmiňuje tolikrát, že nakonec opravdu nastal a demo verze, kterou dali vývojáři k dispozici prostě nefungovala. Další titul, který se ještě sluší zmínit je potom Life is Strange: True Colors, které konečně předvedlo, jak postava nové hrdinky Alex Chen bude fungovat.

Ubisoft forward

Ubisoft si na letošní E3 rozhodně nevedl zle a představil několik zajímavých herních kousků. Hodně se samozřejmě v konferenci soustředil na již brzy vycházející Far Cry 6, které má sérii zavést na karibský ostrov, kde tvrdou rukou vládne despotický diktátor a vy povedete odboj proti jeho snahám udržet si vládu I za cenu lidských životů. Po dlouhých letech se také konečně představila herní adaptace Avatar: Frontiers of Pandora, v níž v akční adventure z první osoby prozkoumáme doposud neobjevené oblasti Pandory.

Potěšilo take uvedení Rainbow Six: Extraction (dříve Quarantine). Z dalších novinek se potom předvedly adrenalinové sporty Riders Republic, kombo oblíbených postaviček Maria a králičích šílenců Rabbids v novém MARIO + RABBIDS SPARKS OF HOPE a take prémiový obsah kytarového Rocksmith+.

Capcom

Možná jste si všimli, že některé konference jsme vynechali. Přece jenom se spousta z nich pohybovala spíše kolem menších her a mnohdy i kvantita nebyla zase tak velká. U těchto konferencí se ovšem také nic velkého nečekalo. Naproti tomu Capcom je jedním z největších „vystavovatelů“ a rozhodně by měl v době svojí konference ukradnout veškerou pozornost diváků. To se ale nestalo a Capcom předvedl… vlastně skoro nic. Prozradil, že vývojáři již pracují na DLC pro Resident Evil Village, ukázal další trailer na Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin a prozradil pár novinek k již vydanému Monster Hunter Rise. No a na závěr se ještě potvrdilo vydání dvou her Ace Attorney pro západní trh. To je vše. A je to na tak velkou událost málo. Dá se říct, že lépe si s E3 poradilo Sony, které se veletrhu prostě neúčastnilo.

Nintendo Direct

Zapomenout nesmíme také na Nintendo Direct, které se fanoušky rozhodně nezklamalo. Představil se trailer na očekávané pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Fanoušci Nintenda se také konečně dočkali definitivního potvrzení šuškandy o tom, že se Life is Strange podívá na Switch a abych ukončeného čekání nebylo málo, ukázal se také Metroid Dread. Návrat hlásí také série Super Monkey Ball s rovnou třemi díly, které dorazí nejen na Nintendo Switch, ale také na Playstation a Xbox.

PC Gaming Show a Future Games Show

PC Gaming Show letos tak nějak sbírala drobky po velkých konferencích Ubisoftu, Microsoftu a Nintenda. Ale drobečky to rozhodně nebyly malé. Po dlouhé době se pořádně připomněla zombie parkurová akce Dying Light 2 (objevilo se i na Future Games Show), jejíž existence už byla považována za hodně ohroženou. Nyní konečně víme i datum vydání, které je stanovené na konec letošního roku. Druhý díl hlásí také dinosauří park Jurassic World Evolution 2 (objevilo se i na Future Games Show). A u dvojek ještě zůstaneme, protože dalším kouskem, který hlásí pokračování je stealth horor Hello Neighbor 2. Na Future Games Show potom mezi nejzajímavější kousky patřilo survival RPG Chernobylite. Českou stopu na konferenci potom zanechalo vývojářské studio Amanita Design se svojí temnou hříčkou Happy Game.

 

Martin Havel

Obrázek: altchar.com