Search
Close this search box.

Digital Bros plánuje propustit 30 % zaměstnanců

Digital Bros Group, mateřská společnost vydavatelství 505 Games, oznámila plány na propuštění 30 % svých zaměstnanců v rámci přizpůsobení se novému konkurenčnímu prostředí.

Další propouštění v herním průmyslu

Digital Bros Group, mateřská společnost 505 Games, známá vydáním her jako Ghostrunner 2, Control, Payday 2 a PC verze Death Stranding, oznámila plány na snížení svého celosvětového pracovního sboru o přibližně 30 %. Podle společnosti jde o krok, který má reagovat na „nové konkurenční prostředí“ trhu. Společnost přitom zdůrazňuje, že tato restrukturalizace nebude mít významný vliv na výsledky jejich projektů pro fiskální rok 2024​​.

V prohlášení společnosti se uvádí, že od začátku pandemie došlo k evoluci trhu s videohrami, kde se spotřebitelé stále více orientují na zavedené IP a hrají jednotlivé hry po delší dobu. Digital Bros se proto rozhodla přizpůsobit svou strategii tomuto novému konkurenčnímu scénáři a zaměřit se na vydávání pokračování a nových verzí již úspěšných a zavedených her, přičemž počet nových větších projektů bude omezen​​.

Přesný počet postižených zaměstnanců v různých pobočkách Digital Bros není znám, ale společnost uvádí, že většina propuštění bude soustředěna v rámci studií.

Obrázek: digitalbros.com

2K odhaluje první detaily o NBA 2K25

2K Games představilo první informace o nejnovějším ročníku své populární série NBA 2K. NBA 2K25 nabídne tři různé sportovce na čtyřech různých obálkách, v závislosti na vybrané edici. NBA 2K25

Číst dále »